Palworld skandalı, güncelleme geldi oyun bozuldu

Beklenmedik bir şekilde gelen bu güncelleme, oyunun çok oyunculu bölümünde ciddi problemlere yol açtı. Geliştiricilerin bu sorunu çözmek için çalışmaları sürerken, oyuncuların sabırsızlıkla düzeltmeyi beklediği belirtiliyor. Bu durum, Palworld topluluğunda hayal kırıklığına ve oyun içi etkileşimlerde kesintilere neden oluyor.

Palworld, ilk baskın karşılaşmasını oyuna ekledi fakat ne yazık ki Xbox kullanıcıları için oyunun son güncellemesi çok oyunculu oyun işlevselliğini büyük ölçüde etkiledi. Resmi Palworld hesabı X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, yeni yamanın incelenmesi sırasında oyunculardan Xbox’ta çok oyunculu veri yüklememelerini istedi. “Bugün yayınlanan Xbox sürümü v0.2.0.6’da, eski sürümün çok oyunculu kayıt verileri yüklendiğinde çok oyunculu kayıt verilerinin doğru bir şekilde yüklenmediği bir sorun teyit edildi,” diye yazdı geliştirici Pocketpair. “Bu sorun şu anda geliştirme ekibi tarafından incelenmektedir. Bu süre zarfında özür dileriz ancak lütfen Xbox’ta çok oyunculu veri yüklemeyi denemeyin.”

Palworld skandalı, güncelleme geldi oyun bozuldu

Hem Xbox hem de PC versiyonunu etkileyen başka bir bilinen sorun ise, yumurtaların kuluçka makinelerine yerleştirilememesi. Pocketpair, bir düzeltme üzerinde çalışırken, kuluçka makinelerini söküp yeniden kurmanın bu sorunu geçici olarak çözeceğini belirtiyor.

0.2.0.6 yaması, normal ve “aşırı” zorlukta meydan okunabilen oyunun ilk baskını Bellanoir‘i ekledi. Yeni eşyalar tanıtıldı, bunlar arasında Merhamet Yüzüğü, yeni stat artırıcı meyveler ve Pal istatistiklerini giyildiğinde gösteren Yetenek Gözlükleri bulunuyor. Diğer değişiklikler arasında daha esnek bina kısıtlamaları, oyunu başladıktan sonra karakter görünümlerini değiştirme yeteneği ve çeşitli denge değişiklikleri yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x